Arap Korna 3 Sesli 24V

Arap Korna 3 Sesli 24V

376,01₺
Kdv Hariç: 318,65₺
Marka Hi-do
Ürün Kodu: EKO2520-2B
Stok Durumu: 2-3 Gün

Genel Bakış

3 Sesli Arap Korna 24V Özellikleri 24 Volt araçlarda kul...

Ödeme Seçenekleri

payment

KamyonAksesuar.com'da bilgileriniz güvendedir. Ödeme sırasında kişisel ve kart bilgileriniz 3. kişiler tarafından kesinlikle görünmemektedir.

3 Sesli Arap Korna 24V Özellikleri 

  • 24 Volt araçlarda kullanılır.
  • Havalı ve kompresörlü araçlarda kullanılmaktadır.
  • Kompresör olmayan araçlarda araçta dolum yapılabilen hava tüpleri ile de çalışmaktadır.
  • Arap korna kullanımı için 3-10 bar hava gerekmektedir.
  • Arap korna kullanımı için elektrik bağlantısı gerekmektedir.
  • Boru kısmı metal üzeri boyalıdır. 
  • Hava Basıncı : 3-10 bar
  • Ses şiddeti 2 metreden 125db(A) ±5 db
  • Akım : 24V 2A

Havalı Korna nedir ?

Literatürde Havalı Korna Ses Uyarı Tertibatı olarak geçen, bir elektrikli komprasörün bastığı hava ile ses çıkartan taşıt düdüğüdür. Araç tiplerine göre çeşitli voltajlarda ve güçlerde üretilebilir. 

Havalı Korna ne işe yarar ?

Araçlarda yaygın olarak uyarı amaçlı kullanılan, bir araç ve sürüş güvenliği ekipmanıdır. Tehlike anında uyarı amaçlı ses çıkartarak, farkındalık oluşması için kullanılır.  

Havalı Korna nasıl takılır ?

Havalı korna montajı nasıl yapılır sorusuna şöyle açıklık getirebiliriz. Bu konuda uzman bir oto elektrikçisinden yardım almanızı öneririz. Olası kontaklar aracınıza zarar verebilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus kablo uçlarının doğru bağlanmasıdır.

Kornalarımızda kullanılan yeni elektronik beyinler çift sesli olmayı mümkün hale getirmiştir. Çift ses elde edebilmek için iki beyaz kablonun (on/off) açık/kapalı pozisyonu olan herhangi bir butona bağlantısı yeterlidir. Butonun kapalı olması halinde kornanın normal sesini elde edeceksiniz. Butonun açık olması durumunda kornanızdan ikinci bir ses almanız mümkün olacaktır.

DİKKAT : İki beyaz kabloyu sadece butona bağlayınız veya ikinci bir ses istemiyorsanız iptal ediniz. Kesinlikle beyaz uçlar elektrikle temas ettirmeyin. Temas halinde elektronik devre tahrip olacaktır. MONTAJ HATALARINDAN KAYNAKLI ARIZALAR GARANTİ KAPSAMINA GİRMEMEKTEDİR.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Doğrulama